Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

 

Stadion Olimpijski Kijów

Stadion Olimpijski Kijów

Informacje podstawowe:

Kraj: Ukraina
Miasto: Kijów
Pojemność: 69 004 widzów
Wymiary boiska: 105x68 metrów
Miejsca VIP: 150 miejsc
Miejsca dla prasy 212 miejsc
Projekt:GMP
Zakończenie budowy:czerwiec 2011
Koszt:ok. 1 mld zł
UEFA EURO 2012: w ramach rozgrywek odbędą się tu mecze fazy grupowej, ćwierćfinał i finał

Projekt Stadionu w Kijowie

Plan budowy od podstaw stadionu Olimpijskiego w Kijowie nie został zaakceptowany. Obiekt, który powstał w latach 20, po modernizacji będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu stadionów na świecie. Za obecny projekt odpowiada niemiecka firma GMP, która odpowiada min za modernizację stadionu olimpijskiego w Berlinie i projekt areny FC Koeln. Wraz z modernizacją stadionu w najbliższym otoczeniu powstanie zaplecze gastronomiczne oraz parkingi.

Konstrukcja

Zaakceptowany projekt nawiązuje do konstrukcji latającego talerza. Jego konstrukcja składać się będzie ze szkła i metalu. Projektanci twierdzą, iż konstrukcja będzie w stanie wytrzymać trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera. Trybuny będą osłonięte półprzezroczystym dachem z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, wmocniony włóknem szklanym. Taka konstrukcja będzie spełniać kilka funkcji. Prócz ochrony publiki przed warunkami atmosferycznymi będzie zapewniać dostateczny dostęp promieni słonecznych oraz zapewniac odpowiednia akustyke. Stadion ma zadanie spełniac wszystkie międzynarodowe wymogi obiektów klasy "elite" oraz największych turniejów finałowych.

Bezpieczeństwo

Stadion w Kijowie w kwestii bezpieczeństwa będzie na najwyższym poziomie. Wokół stadionu jak również w bezpośrednim otoczeniu zamontowany zostanie system monitoringu. Odnosi się to także do monitoringu wewnątrz kompleksu, który jest obowiązkowy na tego typu obiektach. Podobnie jak we Lwowie dostęp na obiekt będzie możliwy dzięki elektronicznej karcie – biletu. Na stadionie pojawi się system niezależnego zasilania wyposażony w dwie niezależne linie i dwa generatory prądu.

Infrastruktura

Wokół stadionu powstanie centrum rozrywkowo – rekreacyjne. Ponadto zbudowany zostanie kompleks gastronomiczny, w tym bary i restauracje. Przewidziano również miejsce na powierzchnie handlowo – usługową. W planach jest również stworzenie boiska bocznego. Na stadionie przewidziano także utworzenie 50 miejsc dla niepełnosprawnych. Wokół stadionu do dyspozycji będzie dostępne 225 miejsc parkingowych dla autokarów i 1750 dla samochodów. W pobliżu stadionu powstanie kolejnych 450 miejsc dla autokarów i 6500 dla samochodów.

Artykuły na temat stadionu:

Wizualizacje stadionu:

Galeria:

Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów Stadion Olimpijski Kijów
Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011