Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

 

Stadion Miejski Wrocław

Stadion Miejski Wrocław

Informacje podstawowe:

Kraj: Polska
Miasto: Wrocław
Pojemność: 43 000 widzów
Wymiary boiska: 105x68 metrów
Wymiary obiektu: : 272 x 224 m
Projekt:Konsorcjum JSK Architekci
Wykonawca:30 grudnia 2009 roku Gmina Wrocław rozwiązała umowę z konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A., J& P Avax, Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Nr 2 „Wrobis" S.A oraz Modern Construction Design Sp. z o.o. 18 stycznia 2010 roku Gmina Wrocław podpisała umowę z nowym wykonawcą - firmą Max Boegl.
Zakończenie budowy: 2011
Koszt: 612,9 mln zł
UEFA EURO 2012: w ramach rozgrywek odbędą się tu 3 mecze grupowe.

Projekt Stadionu Miejskiego we Wrocławiu

Podobnie jak na Stadionie Narodowym w Warszawie realizacją projektu zajęła się firma JSK Architekci. Zwycięska koncepcja to stadion o wyglądzie lampionu, który symbolizuje dynamiczny rozwój miasta Wrocław. Jest to symbol reprezentujący miasto jako miejsce spotkań dla biznesu. Innowacyjny projekt wyróżnia siatka z włókna szklanego pokrytego teflonem, którą to stadion jest osłonięty, mocowana na stalowych pierścieniach wokół stadionu. Taki projekt elewacji nadaje stadionowi lekkość, a specjalnie zaprojektowane oświetlenie umożliwia nadawanie różnych barw w zależności od charakteru wydarzenia, jakie będzie miało miejsce. Półprzezroczysta elewacja ukrywać będzie żelbetowe trybuny oraz cztery budynki. JSK w swoim projekcie zawarło również wygląd infrastruktury otaczającej stadion m.in. otaczającą stadion promenadę.

Konstrukcja

Obiekt budowany we Wrocławiu będzie mógł pomieścić jednocześnie 42 771 kibiców na miejscach siedzących, zadaszonych. W tej liczbie nie uwzględnia się miejsc dla dziennikarzy. Na stadionie znajdzie się ponad 200 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na uwagę zasługuje specjalna konstrukcja dachu, który będzie częściowo przeszklony aby zwiększyć dostęp dla światła słonecznego.

Dodatkowo aby zwiększyć dostęp światła naturalnego część południowa będzie przeszklona na większej powierzchni niż północna. Szeroka promenada (nazywana esplanadą) prowadzić będzie do stadionu od ul. Lotniczej z południa oraz ul. Królewieckiej z północy. Pod esplanadą znajdą swoje miejsce miejsca parkingowe oraz pomieszczenia techniczne. Platforma od strony ul. Królewieckiej połączona zostanie z 4-piętrowym parkingiem dla samochodów osobowych oraz galerią handlową połączoną z własnym parkingiem. Stadion wyposażony zostanie w nowoczesne rozwiązania techniczne. Znajdziemy na nim specjalne miejsca dla osób o słabym wzroku ze specjalnymi słuchawkami przez które będą mogły usłyszeć profesjonalny komentarz. Stadion wyposażony zostanie w dwa 65m2 telebimy. Obiekt spełniać będzie kryteria UEFA dla klasy stadionów „elite”.

Bezpieczeństwo

Organizacja imprez masowych tego typu wymaga dokładnej koordynacji służb bezpieczeństwa. Wysoko na zachodniej trybunie znajdzie swoje miejsce punkt dowodzenia zwany sky boxem, w którym znajdą się miejsca pracy policji, ochrony stadionu oraz straży pożarnej. Wyjątkowo ważne jest zadbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa, gdyż wg norm UEFA odnoszących się do klasy „elite” na stadionie nie jest możliwe ustawienie wysokich ogrodzeń. Na promenadach będą ustawione posterunki policji, a pod trybunami znajdzie się komisariat z tymczasowym aresztem. System monitoringu będzie skoordynowany z systemem monitoringu miasta.

Strefa VIP

Na stadionie we Wrocławiu łączna ilość miejsc VIP wyniesie 2130. Przy czym zostaną one podzielone na kategorie tj.: miejsca siedzące na trybunach - miejsca Gold (429), miejsca Silver(463), miejsca Bronze(756) w zależności od odległości i widoku oraz miejsca VIP-Loże(218) i miejsca VIP Incentive Box(264). Wejściowa strefa VIP znajduje się obok reprezentacyjnego podjazdu do garażu pod koroną stadionu dla gości specjalnych. Szklana ściana wejściowej strefy VIP zapewnia bezpośredni kontakt wzrokowy z zawodnikami. Na wyższą kondygnację dostać się można za pomocą panoramicznych wind bądź otwartej klatki schodowej. Znajdujący się na poziomie 1 Business Club składał się będzie z dwóch kondygnacji. W projekcie jest możliwość podziału pomieszczenia na trzy niezależne sale. Niezależnie wyposażone sale zapewnią obsługę gastronomiczną. Miejsca siedzące w Business Clubie posiadać będą połączenie z Internetem, które ułatwią spotkania. Na trzecim poziomie znajdziemy 20 luksusowych lóż z niepowtarzalnym widokiem oraz 10 pomieszczeń zwanych Incentive Box.

Przestrzenie komercyjne

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu znajdziemy przestrzenie tj. centrum fitness, siłownia, biura, sale konferencyjne, restaurację, pub z dyskoteką, sklep dla fanów, kasyno, muzeum piłkarskie Śląska Wrocław i wiele innych. Na promenadzie znajduje się miejsce na pub dla kibiców, o wielkości ok. 400m2 , który dostępny będzie również z zewnątrz stadionu. Miejsce to ma być miejscem spotkań kibiców przed meczem oraz po jego zakończeniu. Dla kibiców swoje miejsce znajdzie sklep fana, w którym można będzie kupić szaliki, koszulki i inne gadżety. Pomieszczenia biurowo - konferencyjne znajdą swoje miejsce w otwartej przestrzeni pod trybunami, gdzie znajdą się biura na wynajem.

Artykuły na temat stadionu:

Wizualizacje stadionu:

Galeria:

Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław Stadion Miejski Wrocław
Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011