Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

 

Stadion Metalist Charków

Stadion Metalist Charkow

Informacje podstawowe:

Kraj: Ukraina
Miasto: Charków
Klub: Metalist Charków
Pojemność: 41 111 widzów
Wymiary boiska: 105 x 68 metrów
Projekt: Z. V. Permilovskyi
Lata budowy: 1925 - 1927
Czas modernizacji: 2007 - 2009
Koszt modernizacji: 120 mln zł
UEFA EURO 2012: w ramach rozgrywek odbędą się tu 3 mecze grupowe

Informacje ogólne:

Stadion Metalist w Charkowie – Jeden z czterech podstawowych Ukraińskich stadionów związanych z Euro 2012. Mają zostać na nim rozegrane 3 spotkania grupowe euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy zmodernizowany w związku z Mistrzostwami Europy w 2012 roku. Klubem rozgrywającym mecze na tym stadionie jest Metalist Charków.

Historia

Prace przy budowie stadionu rozpoczęły się w 1925 roku, został on otwarty w roku 1926 a ostatnie prace konstrukcyjne zakończyły się w roku 1927. Po otwarciu stadion otrzymał nazwę „Traktor” jako że był sponsorowany przez producenta traktorów. Podczas drugiej wojny światowej nazwa stadionu została zmieniona na „Dzierżyniec”, ze względu na Filipa Dzierżyńskiego(działacza komunistycznego).Kolejna zmiana nazwy obiektu nastąpiła w 1967 roku kiedy to uzyskał nazwę „Metalist”, obowiązująca aż do dziś. W tym samym roku pojemność stadionu wyniosła 10,000. Stadion w trakcie swojej historii był kilkakrotnie renowowany. Główne remonty odbyły się w latach 1960 kiedy to zachodnia część została odnowiona oraz 1970-1974 gdy zostały przebudowane północne i południowe trybuny i pojemność stadionu zwiększyła się do 30,000 miejsc, wybudowane zostało wtedy również zadaszenie, hotel i salę gimnastyczną. Kolejna renowacja stadionu rozpoczęła się w roku 1979 zamiarem przebudowy części wschodniej i południowej. Jednak po wyburzeniu części wschodniej prace wstrzymano na niemal 20 lat do roku 1998. Po wznowieniu prac część wschodnia i południowa(tylko częściowo) zostały wybudowane.

Modernizacja:

Stadion Metalist w związku z Euro 2012 podlegał kolejnym odnowieniom. Od roku 2007 rozpoczęto renowacje związane z euro 2012. Przeprowadzono prace związane z przebudową części południowej, wybudowano także całkowicie nową trybunę wschodnią. Pozostałe prace to wymiana dachu, i poprawki estetyczne. Stadion zachował część swoich elementów sprzed 80 lat(np. wejście główne i kolumnadę). Renowacje zostały zakończone w 2009 roku, w tym samym roku nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu.

Artykuły na temat stadionu:

Wizualizacje stadionu:

Galeria:

Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków Stadion Metalist Charków
Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011