Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

 

Stadion Lwów

Stadion Lwów

Informacje podstawowe:

Kraj: Ukraina
Miasto: Lwów
Pojemność: 33 400 widzów
Wymiary boiska: 105x68 metrów
Projekt:Atelier Albert Wimmer
Wykonawca: Azovintex
Koszt: 254 mln zł
UEFA EURO 2012: w ramach rozgrywek odbędą się tu 3 mecze grupowe

Projekt stadionu we Lwowie

Za projekt stadionu odpowiedzialne było biuro architektoniczne Atelier Albert Wimmer. Na swoim koncie mają projekty takich stadionów jak STADION TIVOLI-NEU INNSBRUCK, STADION SALZBURG, STADION KLAGENFURT. Pracownia ta znana jest ze swojej ekstrawagancji.

Bezpieczeństwo

Stadion we Lwowie pod względem bezpieczeństwa nie będzie ustępował innym obiektom biorącym udział w Euro 2012. Ukraińcy zapewniają, iż są w stanie wyposażyć stadion w najnowsze systemy monitoringu. Odnosi się to zarówno do monitoringu wewnątrz kompleksu, jak i na zewnątrz stadionu. Udogodnieniem dla kibiców jak i narzędziem bezpieczeństwa będzie również dostęp na obiekt na podstawie elektronicznego biletu. W planach jest również wyposażyć stadion we własne źródło zasilania. Miałyby to być dwie niezależne linie zasilania oraz dwa wydajne generatory prądu.

Infrastruktura

Całość została zaprojektowana jako część supernowoczesnego kompleksu sportowego we Lwowie. Stadion wpisany został w centrum handlowo – rozrywkowe. Wokół przewidziane jest również utworzenie szerokiego zaplecza z barami i restauracjami. Wygospodarowano również niezbędne miejsce na parkingi. Bezpośrednio na terenie stadionu planuje utworzyć się miejsce na 180 autokarów i 1400 samochodów dla kibiców. W pobliżu stadionu powstanie kolejne 360 miejsc postojowych dla autokarów i 5200 miejsc dla samochodów.

Artykuły na temat stadionu:

Wizualizacje stadionu:

Galeria:

Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow Stadion Lwow
Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011