Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej15:31:26 2010-07-21

Priorytety dla Polski jako gospodarza Euro 2012

Euro

Podstawowym priorytetem na dwa lata przed rozpoczęciem Euro jest niewątpliwie modernizacja i unowocześnienie infrastruktury. Według Jacka Piechocińskiego – wiceprzewodniczącego sejmowej Komisja Infrastruktury, obok tego priorytetu bardzo ważne jest uspołecznienie Euro.Podkreślił, iż istotnym czynnikiem definiującym sukces organizacyjny i promocyjny mistrzostw jest współodpowiedzialność obywatelska warunkująca powodzenie projektu.

"Zbudujmy takie społeczne emocje i solidarność, aby wszyscy czuli się współodpowiedzialni za organizację Euro" – jak apelował na konferencji prasowej w Warszawie, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Mediów. Wskazał również na fakt, iż nie wolno dopuścić do sytuacji w której brudy i bałagan miejski chowane były za pięknymi reklamami Euro, gdyż to co przygotowujemy robimy nie tylko dla gości ale przede wszystkim dla siebie.

Zobacz także

Według posła postęp w rozwoju infrastruktury jest sprawą zakończoną, gdyż inwestycje mające swój początek w najbliższych tygodniach, nie mają szans być zrealizowane przed mistrzostwami. Dlatego ważnym elementem zdaniem posła jest logistyka procesów społecznych, której celem byłoby budowanie pozytywnych postaw tj. gościnność, przyjaźń, solidarność, życzliwość. Ważna jest także zmiana wizerunku kultury kibicowania.Jak przypominał, iż wraz z gronem ekspertów kilka lat temu opracowane zostały zadania dotyczące infrastruktury, transportu i logistyki, które były niezbędne do pomyślnej realizacji projektu. Jesienią ukaże się raport weryfikujący co z tego zbioru zostało wykonane a co nie.

Na konferencji, zorganizowanej w celu wyciągnięcia wniosków dla Polski i Ukrainy w świetle doświadczeń zakończonych już mistrzostw świata w RPA, opowiadał były trener polskiej kadry Jerzy Engel. Potwierdził on, iż niewątpliwie mistrzostwa w 2012 roku będą wizytówką naszego kraju, jednocześnie dodając, iż nie wolno negatywnie odbierać tak dużych inwestycji infrastrukturalnych. Były selekcjoner wskazuje również na to, że wcześniejsi organizatorzy takich rozgrywek opierali się głównie na już istniejącej infrastrukturze. Jako przykład przywołał Austrię, w której kibice chcąc wejść na stadion musieli przedostać się przez pole kukurydzy, natomiast w Szwajcarii w dniu meczów następował paraliż ruchu na ulicach.

W Polsce mamy do czynienia z istną rewolucją w dziedzinie infrastruktury sportowej – jak dodaje. Na przełomie wielu lat nie mówiło się o budowaniu tak nowoczesnych obiektów. Te nadzwyczajne inwestycje będą służyć przez wiele lat przyszłym pokoleniom – wspomina. Zdaniem Engela istotną sprawą jest przekonanie samorządów, iż dzięki ich aktywności i inicjatywie możliwy będzie rozwój sportu na każdym poziomie. "Musimy wszyscy zrozumieć, że poziom stopy życiowej i kultury społeczeństwa nierozerwalnie wiąże się z poziomem kultury fizycznej" – podkreśla.

Trenerzy, obserwujący MŚ w RPA, byli pod ogromnym wrażeniem jakości wybudowanych tam obiektów sportowych oraz sprawnej organizacji rozgrywek – dodaje Engel. Nie pominął on także kultury kibicowania w Polsce wskazując, że negatywne odbieranie zachowania polskich kibiców na stadionach niejednokrotnie wywoływane były przez same kluby, które nie traktowały kibiców po partnersku. Jako wyjątek były trener podaje klub piłkarski Lech Poznań, którego działania przyczyniły się do tworzenia wspaniałej atmosfery na stadionie oraz powstania silnej więzi pomiędzy drużyną a kibicami.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011