Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej16:03:15 2010-07-15

Poznań wypełnił 103 procent wymogów dotyczących zakwaterowania

Poznań

W Poznaniu wymogi dotyczące kontraktowania pokoi hotelowych zostały wypełnione w 103 procentach – poinformował prezydent miasta Ryszard Grobelny na konferencji prasowej w czwartek. Objętych kontraktem zostało łącznie ponad 2800 pokoi w hotelach o standardzie od 3 do 5-ciu gwiazdek.

Proces kontraktowania pokoi hotelowych na Euro 2012 rozpoczął się w marcu ubiegłego roku. Kwestia zakwaterowania jest szczególnie istotna dla UEFA, która wywierała presję na przyśpieszenie prac oraz niejednokrotnie okazywała zaniepokojenie tempem przebiegu negocjacji z właścicielami hoteli. Ryszard Grobelny tłumaczy te opóźnienia mówiąc, że to nie miasto uczestniczyło w negocjacjach z hotelami a specjalna Agencja UEFA ds. zakwaterowania. Miasto jedynie ułatwiało zawieranie kontaktów, oraz redukowanie napięć pomiędzy stronami.

Zobacz także

Na mistrzostwa Europy w piłce nożnej przeznaczonych do dyspozycji zostało 2859 pokoi, co sprawia, iż jest to o 3 % więcej od normy wymaganej przez UEFA. Według Sebastiana Bedekera, pełniącego funkcję szefa grupy zajmującej się zakwaterowaniem na Euro 2012, ta liczba ma być nawet większa. Trwające jeszcze inwestycje hotelowe mają jeszcze szanse zakończyć się przed wrześniem 2011, który został wyznaczony jako data graniczna przez UEFA. Kibice, którzy przyjadą do Poznania na mecze turnieju nie będą musieli martwić o nocleg. Obecny potencjał miejsc noclegowych to ponad 55 tys. w hotelach, pensjonatach i innych.

Kwestią rozważań Władz Poznania jest stworzenie miejsc noclegowych bezpośrednio w pobliżu strefy dla fanów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jeszcze nie wiadomo jednak czy tego typu inwestycja byłaby opłacalna. Wiele zależy również od losowania grup, gdyż wiadomy jest fakt, iż Niemców czy Holendrów przybędzie więcej niż np. Greków. Wtedy będzie jasne czy baza noclegowa jest wystarczająca.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011