Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej15:22:14 2010-07-15

Sting zagra w Poznaniu na otwarcie stadionu

Sting

20 września 2010 roku, jest datą oficjalnego otwarcia pierwszego stadionu w Polsce który gościł będzie kibiców na Euro 2012. To wyjątkowe wydarzenie ma być uhonorowane koncertem Stinga, któremu towarzyszyć będzie Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio (znana ze współpracy z Pavarottim i Bocellim). Tak niesamowite wydarzenie doskonale wpisuje się w realizowaną przez Poznań, strategię promocji miasta.

Poznań jest pierwszym miastem, które odda do użytkowania jedną z sześciu aren jakie planowane są na Euro 2012. Poznańska arena przygotowywana i modernizowana jest od roku 2002 roku. Projektem modernizacji zajęła się firma Modern Construction Systems, pracownia założona przez Wojciecha Ryżyńskiego, z siedzibą w Poznaniu. Obiekt zlokalizowany jest blisko centrum miasta przy skrzyżowaniu ulicy Bułgarskiej i Ptasiej w Poznaniu.

Zobacz także

Wrześniowe wydarzenie będzie prawdziwym sprawdzianem dla stadionu, który przeszedł całkowitą modernizację. Koncert Stinga odbędzie się w ramach światowego turnee „Symphonicity”, składającego się z cyklu 78 koncertów.

Podczas swojego występu w Poznaniu zaprezentuje swoje największe hity w nowej orkiestrowej aranżacji. Wśród sławnych utworów znajdą się m.in.: “If I Ever Lose My Faith in You”, “Fields of Gold”, “Every Little Thing She Does Is Magic”, “Every Breath You Take”, “Englishman in New York”, “Fragile”, “Russians”, “Desert Rose”, “Roxanne” czy “Next To You”. Razem ze Stingiem wystąpić ma ponad 40 osobowa grupa muzyków, wśród których znajdą się przyjaciele artysty: Dominic Miller (wieloletni gitarzysta Stinga), Rhani Krija (perkusjonista), oraz Jo Lawry (wokalistka) i inni.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011