Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej14:08:22 2010-07-03

Końcowe prace nad trybunami na Stadionie Narodowym

Stadion Warszawa

Na stadionie w Warszawie trwa obecnie końcowa faza montażu prefabrykowanych elementów trybun. Zgodnie z planem prace nad montaż prefabrykatów mają zostać zakończone w bieżącym miesiącu. Stan zaawansowania montażu tych elementów to obecnie 80%, a ostatni element trybun wykonano 1 lipca w poznańskich zakładach Pekabex.

Dalszy plan budowy zakłada zakończenie głównej stalowej konstrukcji do połowy lipca. Składają się na nią 72 słupy oraz 72 elementy pierścienia. W połowie lipca zakończy się również głównej konstrukcji stalowej, na którą składają się 72 słupy oraz 72 elementu. Aktualnie ukończono 60 słupów i 54 pierścienie ściskane.

Zobacz także

Trwają także przygotowania związane z kolejnymi elementami głównej konstrukcji stalowej tzn. zastrzałów i odciągów. Odciągi są najdłuższymi elementami liczącymi 58 metrów długości. Spawanie tych elementów odbywać się musi w pobliżu miejsca montażu i rozpocznie się w przeciągu kilku dni.

1 lipca rozpocznie się również budowa przyłącza cieplnego przez SPEC, której przekazano już plac budowy. Prace mają potrwać około 2 miesięcy. W ramach podpisanej umowy SPEC przebudować ma obecną magistralę ciepłowniczą, nową komorę ciepłowniczą, a także więcej jak 200 metrów przyłącza energooszczędnej technologii preizolowanej. Ciepło dostarczane przez SPEC ma ogrzewać nie tylko płytę boiska, ale także docierać ma do pomieszczeń w przestrzeni komercyjnej: 4 restauracji, sal konferencyjnych, sklepu fana, stref VIP, fitness clubu, toalet itd. Według projektu stadion ten ma użyczyć ciepła ma dla 55.000 widzów co czyni go, największym pod względem pojemności stadionem w Polsce na Euro 2012.

Zaprezentowane zostały także próbki materiałów ze specyfikacją techniczną, mające tworzyć membranę dachu stałego.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011