Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej10:09:18 2010-04-27

Charków zbliża się ku końcowi

Stadion w Charkowie

Stadion w Charkowie jest już prawie gotowy. Jeżeli chodzi o to miasto turniej EURO nie jest zagrożony. Prezydent UEFA po wizycie w Charkowie przekazał informacje, że jest zadowolony z postępu prac. Nie wykryto opóźnienia, istnieje jedynie obawa, że po takich słowach Charków spocznie na laurach. Dyrektor EURO na Ukrainie apeluje, aby harmonogram prac się nie zmienił. Tempo w jakim powstaje obiekt do tej pory należy utrzymać aby wszystko domknął na ustalony termin.

Prócz stadionu w mieście realizowane są inne inwestycje związane bezpośrednio z turniejem EURO. Nowy port lotniczy, również powstaje zgodnie z założeniem, nie odnotowano na tej budowie opóźnień. Jedynie mrozy, które panowały w mieście spowodowały lekkie opóźnienie, które zostało już nadrobione. Infrastruktura będzie gotowa na czas zapewniają nas władze miasta. Znaczący wpływ na dynamikę rozwoju Charkowa ma dofinansowanie od władz jak również od strony państwa i prywatnych inwestorów, darczyńców. Zastrzeżenie może budzić jedynie zaplecze hotelowe w mieście. Maże pensjonaty, hoteliki i motele są na dobrej drodze do finiszu. Inaczej wygląda stan dużych 4 i 5 gwiazdkowych hoteli. Ośrodki treningowe i miejsca pobytowe dla drużyn są elementami, które budzą najwięcej zastrzeżeń. Jak na razie nie widać postępu w pracach.

Zobacz także

W mieście przewidziano także miejsce dla kibiców, którzy będą chcieli obejrzeć mecze na telebimach. W planach jest stworzenie możliwości takiego spędzenia EURO 2012 na Placu Wolności. Dyrektor Departamentu Euro 2012 Charkowskiej Rady Miejskiej Wiktor Hrystojew twierdzi, iż na placu może zebrać się blisko 80 tysięcy kibiców.

Wyzwaniem jakie urzędnicy stawiają sobie w czasie mistrzostw jest rozreklamowanie miasta wśród cudzoziemców. Osoby wyjeżdżające z Charkowa powinny na długo zapamiętał ta wizytę, a w przyszłości wrócił w celach turystycznych. Euro 2012 dla Charkowa to nie tylko trzy mecze fazy grupowej, które maja się tu odbyć, to również dobry moment aby pokazać miasto na arenie międzynarodowej. Im więcej osób odwiedzi miasto, tym więcej pieniędzy wpłynie do kasy urzędu miasta. Urzędnicy będą chcieli aby instytucje oraz uczelnie wyższy nastawiły się w kierunku kultury w tym okresie. Oznaczać miałoby to liczne atrakcje takie jak przedstawienia teatralne, happeningi, wystawy związane z miastem i historią.

Niedawno w prasie ukazała się informacja, iż oficjalne otwarcie stadionu ma się odbył 5 grudnia. Obiekt będzie należał do tamtejszego klubu Metalist.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011