Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej14:04:20 2010-04-26

Dni otwarte na Stadionie w Gdańsku

PGE Arena

25 kwietnia był na Gdańskim stadionie dniem otwartym, z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji dla zwiedzających. Dopisała również piękna pogoda, stadion był otwarty dla chętnych od przez 6 godzin od 11 do 17.Na odwiedzających oprócz atrakcji przewidziano stanowiska z materiałami informacyjnymi, jedzeniem i klubowymi gadżetami.

Początkowy termin dni otwartych – 11 kwietnia 2010 - został wybrany ze względu na trzecią rocznicę przyznania Polsce i Ukrainie Euro 2012. Zaplanowane wstępnie na 11 kwietnia dni otwarte zostały przełożone ze względu na tragiczne wydarzenia w kraju i żałobę narodową na 25 kwietnia.

Zobacz także

Stadion w Gdańsku można było obejrzeć zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz. W przypadku wątpliwości pracownicy udzielali informacji na temat obiektu. W punktach informacyjnych można było otrzymać informacje na temat stadionu, a także gdańskich inwestycji na euro 2012.

Dla zwiedzających obiekt w Gdańsku zaplanowano masę atrakcji m. in. możliwość lotu balonem, przejażdżki samochodami terenowymi a także ściankę wspinaczkową. Inną atrakcję dla fanów gdańskiej Lechii była możliwość spotkania z piłkarzami którzy przybyli na obiekt przed meczem który mieli rozegrał o 17 z Ruchem Chorzów. Nie zapomniano także o najmłodszych z myślą o których przygotowane były dmuchane zjeżdżalnie, pokaz iluzjonisty i przejażdżki konne.

Zainteresowanie wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatorów, aby dostać się na obiekt trzeba było czekać w kolejce. Atrakcje również cieszyły się sporym zainteresowaniem, nie zabrakło chętnych do wjazdu dźwigiem na wysokość ok. 60 metrów i uwiecznienia stadionu. Przygotowano także atrakcje muzyczne na scenie wystąpili m. in. Krzysztof Skiba i Sławek Bieniek znany z „Idola” a także Golden Life. PGE Arena GdaÅ„sk

PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena Gdańsk PGE Arena GdańskPolecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011