Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej



11:39:44 2010-04-26

Lwów próbuje utrzymał się w walce o EURO.

Stadion Lwów

Lwów mimo licznych niepokojących sygnałów odnośnie opóźnień w pracach nad stadionem nie powinien wg zapewnień Hrihorij Surkisa stracił EURO. W styczniu główny wykonawca stadionu firma Azovintex poinformowała o chwilowym wstrzymaniu prac ze względu na błąd w projekcie, który natychmiastowo został skierowany do firmy projekcyjnej do poprawy. Doniesienia ukraińskiej prasy skupiają się jednak na marnym postępie prac.

Podobne zdanie ma Michel Platini, który wizytował ukraińskie place budowy. Zaniepokojony jest najbardziej postępami w Kijowie, lecz Lwów także został skrytykowany za rezultaty budowy przez Prezydenta UEFA. Aby przyspieszył budowę Platini był także z wizytą odnośnie tematu EURO u nowego prezydenta. W niedługim czasie powinniśmy zobaczyć co to spotkanie zmieni w kwestii powstającego obiektu. W ostateczności powstał już plan rezerwowy dla organizacji EURO. Na Ukrainie odbyłyby się mecze na dwóch stadionach, u współorganizatora na czterech. Polska na razie nie ma znaczących przesunięć terminów. Prace w większości odbywają się według harmonogramu.

Zobacz także

Władze Lwowa dostały propozycję od Rządu ukraińskiego, aby ten sfinansował 100 % kosztów, które jeszcze zostały do pokrycia. Z takiego rozwiązania wynikałoby, że właścicielem stadionu stałoby się państwo, natomiast miasto miałoby udziały wprost proporcjonalne do poniesionych do tej pory wydatkom. Propozycja czeka jeszcze na akceptacje, wiadomo również że jest bardzo poważnie brana pod uwagę. Miasto zaoszczędziłoby środki na budowie stadionu, które przeniesione mogłyby być na modernizację infrastruktury oraz budowę pasa startowego na lotnisku.

Bardzo dobra wiadomość dotarła do mediów po kwietniowej sesji Lwowskiej Rady Miejskiej. Andrij Sadowy, mer Lwowa, przyznał, że miasto zainteresowane jest modernizacją komunikacji miejskiej. Atrakcyjny leasing na okres 10 lat (6,5 %) spowodował, iż inwestycja wydaje się bardzo możliwa. Jednocześnie poinformowano, że miasto będzie zainteresowane również współpracą z prywatnymi firmami transportowymi. Warunkiem jest jednak spełnienie wymagać postawionych przez radnych odnośnie użytkowanego sprzętu. Przedsiębiorcy którzy korzystają z małych autobusów będą mikrobusów niestety nie będą brani pod uwagę. Wspomnieć należy, że Gabinet Ministrów dnia 3 marca podpisał z Lwowskim Zakładem Autobusowym (LAZ) przedwstępną umowę, która zakłada wyprodukowanie 1500 autobusów i ponad 500 trolejbusów dla miast gospodarzy EURO 2012.



Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzenia



Najnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.




Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011