Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej11:32:44 2010-04-26

Euro na Ukrainie bez Kijowa?

Stadion w Kijowie

Na obiekt kończący Euro 2012 wybrano Stadion Olimpijski w Kijowie. Niestety z Ukrainy dochodzą do nas głosy, że finał może się nie odbyć w stolicy tego kraju. Przebieg pracy na budowie obiektu nie wróży zakończenia na czas stadionu. Borys Kołesnikow, nowy wicepremier ds. Euro 2012, twierdzi, że inwestycja jest obarczona dużym ryzykiem.

Obecnie w Kijowie prace poruszają się niezwykle wolno, urzędnicy wspominają o kryzysie, który wywołany jest uregulowaniem zobowiązań za gaz. Znaczący wpływ na budowę mają również niedociągnięcia w projekcie samego stadionu. Obecnie opóźnienie w pracach sięga 5 – 6 miesięcy. Ekipy budowlane próbują rozwiązać problem źle zaprojektowanych powierzchni reklamowych. Stadion przewidziany jest dla około 60 000 miejsc, 7000 z nich jest zasłonięta. Kibice nie mieliby możliwości spokojnego oglądania meczu, nie widzieliby boiska. Jest to błąd nie do przyjęcia, który musi być poprawiony.

Zobacz także

Poważny kłopot związany jest z konstrukcją samego dachu. Według ukraińskich doniesień w mediach, firma, która wygrała przetarg na postawienie dachu nie wie jak go wykonać. Parlamentarzyści mówią o tym fakcie wprost, firma bez żadnego doświadczenia w budowaniu tego typu skomplikowanych konstrukcji nie powinna wygrać rywalizacji do budowy dachu na Stadionie Olimpijskim.

Michel Platini, Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) był niedawno z wizytą na placu budowy. Europę obiegła wiadomość dotycząca obaw Michela Platini odnośnie wyrobienia się na czas z pracami. Prezydent UEFA nie krył swojego rozczarowania i głośno powiedział w Brukseli, że najprawdopodobniej Kijów straci swoją szanse. Wg Platiniego postępy na budowie nie ruszyły się „ani o centymetr” od ostatniej kontroli.

Euro 2012 dla Ukrainy do końca będzie niewiadomą. Może zdarzyć się sytuacja, że w rozgrywkach wykorzystane zostaną tylko dwa, już istniejące notabene, stadiony na Ukrainie i cztery w Polsce. Jednak problemy Kijowa nie kończą się tylko na stadionie. Według początkowych założeń na modernizację stolicy na EURO potrzebne jest ponad 6 mld euro. W planach jest zbudowanie lotniska, bazy hotelowej jak również modernizacja dróg. Wszelkie inwestycje miały opierać się w znacznej części na kredytach bankowych, lecz nikt nie chce udzielać ich Ukrainie.

Za dwa lata maja odbyć się mistrzostwa Europy, Kijów oddala się od organizacji finałowego meczu praktycznie każdego dnia. Może okazać się, iż szansa jaką otrzymała ukraińska stolica nie zostanie wykorzystana. Jedynym wyjściem jest nadrobienie zaległości oraz dalszy postęp na placu budowy.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011