Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej00:00:00 0000-00-00

Euro 2012: stop rasizmowi

stadiony Euro 2012

Jak wiadomo Polska wciąż ma problemy z przejawami rasizmu podczas spotkań w lidze. Jak podaje Rafał Pankowski, sekretarz stowarzyszenia „Nigdy Więcej” problem ten może się nasilić podczas Euro 2012, gdy kibice z różnych krajów przyjadą uczestniczyć w turnieju. Problemu nie należy bagatelizować i spróbować walczyć z tym co może okazać się bardzo trudnym zadaniem.

Od dawna wiadomo, że problem występuje i nie da się go do końca wyeliminować ze stadionów. Należy jednak dołożyć wszelkich starań aby przejawy agresji czy innych niepożądanych zachowań zdecydowanie ukrucić. Stowarzyszenie „nigdy więcej” próbuje wprowadzić system, który znany jest już w Wielkiej Brytanii, gdzie w przeszłości taki problem także występował.

Zobacz także

  „Nigdy więcej” jest stowarzyszeniem, które regularnie sprawuje monitoring na temat zachowań rasistowskich na polskich stadionach. Działanie stowarzyszenia skupia się na edukacji społeczeństwa na temat właśnie przejawom rasizmu. W 2010 roku z inicjatywy stowarzyszenia zorganizowano turniej dla amatorów Etnoliga, jak również stworzono wystawę, która przemieszcza się po kraju.

  Jak podaje prezes stowarzyszenia, jeżeli chodzi o Polskę działania przynoszą już rezultaty. Obawa występuje w kierunku Ukrainy, szczególnie wobec obwodu lwowskiego. Jak wiadomo w tym okręgu u władzy jest partia skrajnie nacjonalistyczna „Swoboda”  Polecamy

  Newsletter

  Podaj adres email:

  Nadchodzące wydarzenia  Najnowsze filmy
  Losowe filmy
  Główne statystyki

  Główne statystyki Euro 2012:
  Liaczba spotkań: 31
  Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
  Liczba drużyn: 16
  Średnia liczba goli na mecz: 2,5
  Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
  Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
  Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
  Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
  Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
  Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
  Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
  Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
  Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
  Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
  Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
  Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
  Najczęściej faulował: Mario Balotelli
  Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

  Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.

  


  Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
  © Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011