Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej18:57:28 2011-05-20

Mecz Polska – Francja na otwarcie PGE Areny – odwołany?

stadion w gdańsku

Francuzi żądają odwołania spotkanie które miało się odbyć na otwarcie PGE Areny Gdańsku. Organizacja meczu była zaplanowana na godzinę 21:00 9 czerwca. Jednak po czwartkowej wizytacji na obiekcie Francuzi złożyli do UEFA podanie z prośbą o odwołanie bądź przeniesienie meczu. Powodem takiego działania jest stan stadionu na 3 tygodnie przed meczem. Stadion w Gdańsku wciąż wygląda jak plac budowy, brakuje prawie połowy krzesełek i murawy natomiast droga dojazdowa do obiektu nie ma być udostępniona kierowcom.

Również kibice planują zbojkotować ten mecz ze względu na ceny wejściówek (od 80zł do 240zł). Podobne ceny biletów obowiązują na spotkanie które ma się odbyć 4 dni wcześniej w Warszawie pomiędzy Polską i Argentyną. Dla porównania warto przypomnieć że bilety na zeszłoroczny mecz Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej(3:1) ceny wejściówek wahały się od 20 do 60zł. Ponadto opinii na organizację meczu wciąż nie wydała policja, decyzja ma zostać podjęta 23 maja. Natomiast ostateczna decyzja o rozegraniu spotkania jest zależna o prezydenta Gdańska i może zostać zawieszona przez wojewodę pomorskiego.

Zobacz także

Rozpoczęcie dystrybucji biletów na to spotkanie planowane jest na początek przyszłego tygodnia, a ich zakup będzie możliwy między innymi za pomocą strony www.kupbilet.pl . Warto przypomnieć prezydent Gdańska zapowiadał że w razie nieudanej organizacji, zostanie zorganizowana w najbliższym czasie inna impreza na stadionie.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia stadionu w Gdańsku sprzed kilku dni podesłane przez jednego z czytelników. A tutaj stan obiektu na 3 tygodnie przed spotkaniem: PGE Arena przed meczem otwarcia.

PGE Arena Gdansk PGE Arena Gdansk PGE Arena Gdansk PGE Arena Gdansk PGE Arena Gdansk PGE Arena GdanskPolecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011