Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej19:27:59 2011-04-07

Sąd na stadionie dla najgorszych kibiców

stadion gdańsk

PZPN przedstawił plan zmian jakie mają zostać wprowadzone na polskich stadionach przed Euro 2012. Mowa tu nie tylko o samym turnieju w 2012 roku ale zmiany mają dotyczyć także spotkań rozgrywanych w lidze czy meczów towarzyskich.

PZPN przedstawił projekt specustawy dot. Zabezpieczenia Euro 2012, który jeszcze w maju ma trafić do Parlamentu. Wielkim problemem na polskich stadionach okazują się przejawy agresji oraz obecność chuliganów stadionowych. W myśl projektu osoby zatrzymane na stadionie będą mogli zostać przetrzymani w specjalnie przygotowanych do tego celach jak również już na stadionie mają zostać przedstawione zarzuty czy wyrok. Projekt jest na bieżąco konsultowany oraz są nanoszone poprawki. Zmiany mają dotyczyć 11 ustaw w tym pięciu kodeksów.

Zobacz także

Ważne jest aby Mistrzostwa Europy w 2012 roku, których jesteśmy współorganizatorami wpłynęły na dobry wizerunek Polski. Tego typu imprezy masowe i sportowe wymagają współdziałania wielu instytucji. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany już na stadionie pseudokibice będą mogli zostać skazani za pomocą wideokonferencji. Ustawa miałaby także obejmować zmiany związane z elektronicznym dozorem kibiców z zakazami stadionowymi. Obecnie w Polsce taki zakaz ma 1700 kibiców.

Przewidziano także surowsze kary za fałszywe alarmy np.: na temat podłożonego ładunku wybuchowego. W Polsce jest to dość spory problem, gdyż każdego dnia dochodzi do 10 fałszywych alarmów. Po wprowadzeniu ustawy za fałszywy alarm będzie grozić kara pozbawienia wolności do lat ośmiu. Nowelizacja dotyczyć będzie także posiadania groźnych przedmiotów także w drodze na mecz, jeżeli pojawi się obawa, że przedmioty mogą posłużyć do zaszkodzeniu innym w rozumieniu zdrowia i życia. Wprowadzone zostaną także bardziej rygorystyczne kary za kradzieże torów kolejowych czy innych elementów infrastruktury, których brak może przyczynić się do zachwiania harmonogramu turnieju.

Na temat współpracy w związku z Euro 2012 w czwartek w Ministerstwie Sportu mają dyskutować przedstawiciele resortu sprawiedliwości, Prokuratury Generalnej, MSWiA, PZPN i Ekstraklasy piłkarskiej.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011