Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej11:13:12 2011-03-04

Stadion w Poznaniu dostępny dla turystów

Stadion Lecha

Prawie na większości dużych obiektów piłkarskich w Europie zachodniej jest możliwość zwiedzania stadionu. Wzorem tego trendu będzie także Arena w Poznaniu, na której to trwają pracę nad projektem „Wtorki na stadionie”. Przy współpracy urzędu miasta oraz Spółki Euro Poznań 2012 ma zostać zrealizowany projekt mający na celu udostępnić stadion dla zwiedzających czy też wycieczek szkolnych.

Projekt „Wtorki na stadionie” jest odpowiedzią na liczne maile i telefony z pytaniami o możliwość zwiedzenia pomieszczeń znajdujących się na stadionie. Już 8 marca dzięki realizacji tego projektu zobaczyć można będzie pokoje na co dzień niedostępne dla kibiców, takie jak szatnie piłkarzy, pokoje kontroli antydopingowej, strefę dla mediów oraz loże VIP czy też pokoje delegatów z UEFA. Co ważne, jak podkreśla rzeczniczka spółki Euro Poznań 2012, będzie to możliwe całkowicie za darmo.

Zobacz także

Dodatkowo ciekawą atrakcją będzie uczestnictwo przewodników, w których wcielą się m.in. zawodnik Lecha Poznań Bartosz Bosacki, aktorka Katarzyna Bujakiewicz czy też raper Mezo. Wycieczki na stadion mają być organizowane w każdy wtorek o 11.00 i 12.30. Adresatem tych wycieczek są przede wszystkim szkoły i przedszkola lecz mile widziane są również osoby dorosłe.

Jeśli projekt powiedzie się i znajdzie dużą grupę odbiorców to nie wykluczone że wycieczki organizowane będą także w inne dni tygodnia. Realizacja programu „Wtorki na stadionie” jest niejako kontynuacją wcześniejszej promocji Euro 2012 w Poznaniu „Drzwi otwartych”, kiedy to kibice mieli możliwość obserwacji postępu budowy stadionu.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011