Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej16:07:13 2011-02-16

Co dalej wobec wytycznych UEFA odnośnie bezpieczeństwa na Stadionie Lecha w Poznaniu

Stadion Lecha

Czy Stadion w Poznaniu jest bezpieczny? Jak zapewnia Ryszard Grobelny, wobec ostatnich raportów uchybień UEFA, iż obiekt jest bezpieczny. Problem niedopatrzeń konstrukcyjnych pojawił się już w zeszłym roku w październikowym raporcie UEFA. Za wymienione w raporcie zaniedbania federacja ukarała Lecha Poznań redukcją sprzedaży biletów do ok. 75 %.

W konsekwencji jutrzejszy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej ze Sportingiem Braga zobaczy niecałe 30 tys. widzów. To duża strata dla klubu i dla jego fanów, gdyż gdyby nie kara ten bardzo ważny mecz obejrzałby komplet widzów.

Zobacz także

W zeszłym roku UEFA wskazywała na szereg wad stadionu m.in. za wąskie schody i wyjścia ewakuacyjne, słabe oznakowanie wyjść, łatwy dostęp na dach i inne. Problemy są także z widocznością w niektórych miejscach stadionu z powodu barierek oraz numeracją miejsc na stadionie.

Opinia prezydenta Poznania o bezpieczeństwie na stadionie opiera się głównie o fakt, iż spełnił on wszystkie normy techniczne i bezpieczeństwa według norm w Polsce. Obiekt został odebrany przez nadzór budowlany oraz inne służby świadczące o bezpieczeństwie stadionu. Niestety w niektórych punktach polskie przepisy nie pokrywają się z wytycznymi UEFA. Dlatego pewne rzeczy musimy sobie wyjaśnić, przedyskutować, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, to po prostu poprawić – mówił Grobelny podczas konferencji prasowej.

Z kolei pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012 Michał Prymas dodaje, iż Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadzał odbiór obiektu bardzo skrupulatnie i szczegółowo zwracając uwagę na każdy nawet najmniejszy szczegół, który zagrażałby bezpieczeństwu obecnych na stadionie.

Prezydent Poznania ustosunkował się do większości zarzutów wystosowanych przez UEFA, jeśli chodzi o infrastrukturę. Niewątpliwym utrudnieniem jest problem przejścia między trybuną drugą a fortem. Rozwiązaniem może być skierowanie kibiców z trybuny pierwszej do wyjścia od strony ulicy Ptasiej. Numeracja siedzeń jest do głębszej analizy, obecnie jest jednolita dla wszystkich sektorów. Zarzuty wobec łatwego dostępu na dach są już nieaktualne wyjaśnia Grobelny.Zmiany wobec wytycznych od UEFA nie powinny jednak generować nowych kosztów. Dla kibiców gości przewidziana jest specjalna kładka, która uwzględniona została w budżecie na ten rok.

Na podobne problemy z bezpieczeństwem mogą także natrafić budowane stadiony w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Aby uniknąć tego typu nieprawidłowości potrzebny jest dialog z UEFA i kompromis pomiędzy rozbieżnościami w przepisach. W Polsce najważniejsze są wytyczne nadzoru budowlanego i innych służb bezpieczeństwa a uwagi ze strony UEFA nie są zarzutami w świetle naszego prawa.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011