Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej13:43:43 2011-02-03

Znamy termin zakończenia budowy stadionu w Gdańsku

PGE ARENA GDANSK

Według prezesa Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Ryszarda Trykosko zakończenie głównych prac na PGE Arenie Gdańsk ma nastąpić 30 kwietnia. Całość inwestycji będzie gotowa na 9 czerwca, kiedy to zostanie rozegrany mecz otwarcia stadionu, podczas którego spotka się reprezentacja Polski z Francją.

Na maj zaplanowano dokończenie prac związanych z elektroniką , montażem telebimów. Planowany jest także odbiór obiektu przez stosowne instytucje. Jak tłumaczy Trykosko takie inwestycje zawsze są wykonywane na koniec budowy.

Zobacz także

Jak do tej pory nie ma żadnych opóźnień. Obecnie trwają prace nad wykończeniem wewnątrz obiektu, głównie w lożach, na fasadzie stadionu układane są również płyty poliwęglanowe, element charakterystyczny dla Gdańskiego obiektu. Niebawem zostanie rozpoczęty montaż krzesełek, które przypłynęły już do Gdańsk z Wielkiej Brytanii. Proces ten podzielono na dwie tury. Na pierwszą składa się montaż specjalnej konstrukcji na koronie stadionu, następnie krzesełka zostaną wsunięte w specjalnie przygotowane miejsca. Symultanicznie powinny zacząć się prace nad montażem murawy. Niestety niezbędna do tego jest odpowiednia pogoda, ale jak zapewniają przedstawiciele, najpóźniej w kwietniu zacznie się montaż instalacji grzewczej i układanie murawy.

Pozostałe inwestycje wokół stadionu, głównie chodzi o inwestycje drogowe, powinny być gotowe przed pierwszym oficjalnym meczem EURO 2012.

Według pierwszych planów zakończenie inwestycji miała nastąpić w styczniu 2011 roku ale prezes spółki nadzorującej budowę uważał, że zbytni pośpiech nie jest wskazany w tego typu przedsięwzięciach.

Aby zapewnić utrzymanie tempa prac, obecnie na PGE Arena pracuje na dwóch zmian około 1000 pracowników.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011