Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej00:02:59 2011-01-05

Postępy na stadionach do Euro 2012

stadiony

Do pierwszego gwizdka na Euro 2012 pozostało półtora roku. Jak do tej pory ukończono prace na trzech z ośmiu stadionów, na których maja odbyć się mecze podczas turnieju Mistrzostw Europy. Charków, Donieck mogą pochwalić się już ukończeniem budowy podobnie jak Poznań ze Stadionem Miejskim. Mimo nieubłagalnie zbliżających się terminów oddania obiektów w pięciu pozostałych miastach ekipy budowlane są spokojne o dotrzymanie umów i sugerują nawet, że w przypadku ataku srogiej zimy i tak uda zakończyć się budowę na czas.

Prace na polskich obiektach posuwają sie nieustannie naprzód. Najdroższy obiekt w stolicy doczekał się już stalowych lin podtrzymujących przyszły dach. 4 stycznia ukończono napinanie całej konstrukcji, która jest zwieńczona iglicą. Do kwietnia zaplanowano ułożenie poszycia dachu, które aktualnie tworzone jest w fabryce Mostostalu. Symultanicznie trwają prace na obiekcie skupiające się na układaniu posadzek, wykańczaniu schodów oraz innych elementów. Według zapewnień prace mają zakończyć się w lipcu 2011 roku.

Zobacz także

Wrocław mimo ciężkich chwil na początku roku, które związane były ze zmianą głównego wykonawcy nie zanotował większych opóźnień. W chwili obecnej montowane są stalowe elementy odpowiedzialne za całą konstrukcje dachu. Jednocześnie trwaja prace związane kładzeniem elementów ceramicznych na stadionie oraz instalacji elektrycznych

W Gdańsku z 22 podpór podtrzymujących konstrukcję dachu pozostało zaledwie 8, które w krótkim czasie mają również zniknąć. Zaczęto także układanie poszycia dachu jak również związane z zagospodarowaniem terenu wokół stadionu.

U naszych współorganizatorów prace również nie odbiegają od harmonogramu. Stadion Olimpijski, na którym postępy prac do niedawna nie napawały optymizmem także „rośnie”. Inwestycja ta miała do niedawna miano „inwestycji wysokiego ryzyka” ale prace zostały przyśpieszone i opóźnienia nadrobione. Władze UEFA pochwaliły tępo i uznały, że przewidziany termin oddania obiektu jest jak najbardziej realny.

Drugi jeszcze nie skończony obiekt znajdujący się we Lwowie doczekał się już pierwszego poziomu trybun. Prace trwają jeżeli chodzi o wylewanie betonu jak również budowy kolejnego poziomu trybun. Optymistyczne prognozy co do inwestycji jak na razie pokrywają się z tempem jak i jakością prac. Ekipy jak również władze są spokojne o efekty końcowe, wydaje się że nie ma obaw o dotrzymanie terminów. Miejmy nadzieje, iż dotychczasowy wysiłek się opłaci i już niedlugo będziemy mogli usłyszeć o otwarciach kolejnych obiektów.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011