Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej



13:30:39 2010-12-21

Ogłoszono konkurs na przyjaciół Euro 2012

konkurs

"Kibicujemy naszej reprezentacji - Razem Tworzymy Przyszłość", jest to konkurs ogłoszony przez UEFA wraz z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym Euro 2012 Polska. Laureaci konkursy przystąpią do grona Przyjaciół Euro 2012.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które ukończyły 16 rok życia. Konkurs obejmuje różne formy przedstawienia elementów związanych z tematyką sportową oraz z kibicowaniem. Aby przystąpić do konkursu należy zgłosić swoją pracę w jednej z trzech dostępnych form. Pierwszą z nich jest wypowiedź pisemna, która ma nawiązywać do najważniejszego dnia z życia kibica. Dostępne są różne formy opisu np.: wiersz, opowiadanie, relacja, bądź inna forma pracy pisemnej. Kolejną formą jest graficzne przedstawienie stroju kibica, bądź w formie rysunku, bądź obrazu, projektu lub haftu. Ostatnią formą jest zdjęcie, które ma nawiązywać do tematyki konkursu.

Zobacz także

Docelowo Uefa chce utworzyć grono 200 przyjaciół Euro 2012. Po 100 osób wybranych w Polsce i na Ukrainie będzie miały za zadanie wspierać medialnie mistrzostwa Europy. Jak dotąd w Polsce na przyjaciół Euro 2012 mianowano : Lecha Wałęse, Maryle Rodowicz, Jerzego Bralczyka, Włodzimierza Lubańskiego, Józefa Młynarczyka, Roberta Korzeniowskiego, Leszka Blanika, Dariusza Michalczewskiego, Leszka Możdżera, Andrzeja Strejlau’a i Macieja Stuhra oraz 20 dzieci, laureatów konkursu plastycznego "UEFA EURO 2012 w moim kraju - Razem Tworzymy Przyszłość".



Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzenia



Najnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.




Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011