Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej14:58:25 2010-12-09

Oficjalne strefy kibica UEFA na Ukrainie.

kibice

Kilka dni temu na Ukrainie doszlo do podpisania między UEFA a miastami organizatorami porozumienia odnośnie utworzenia oficjalnych stref kibica UEFA. Specjalne strefy powstaną w Charkowie, Doniecku, Lwowie i Kijowie .

Wedlug porozumienia marketingowego nie ma zakazu tworzenia dodatkowych stref przez miasta. Oficjalne strefy przygotowywane ze współpraca z UEFA maja zapewnic jak najlepsze warunki do uczestnictwa w EURO 2012 wszystkim, którzy zdecyduja się śledzić mistrzostwa poza stadionami. Wedlug ustalen powstające strefy maja być wyposażone w odpowiednie systemy audio-wizualne, zaplecze sanitarne, jak również miejsca te maja zapewnic odpowiedni poziom bezpieczeństwa. W większość oficjalne strefy maja być zlokalizowane w ścisłym centrum miast.

Zobacz także

Strefa kibica w Charkowie zajmie ok. 28 tys m2, gdzie może pomieścić się od 50 do 75 tys kibiców. Lokalizacja dla strefy będzie jeden z największym placów na świecie – Plac Wolności. Według wladz strefa zacznie działać 8 czerwca 2012 i dostepna będzie przez caly okres trwania turnieju.

Lwów jak na razie ustala jakie będzie zapotrzebowanie na energie i wode w strefie kibica. Oficjalna strefa UEFA zlokalizowana będzie na Prospekcie Wolności. Powierzchnia ta wystarczy na obecność 50 tys kibiców. Prócz tego wladze miasta planuja otwarcie dodatkowych stref przed Uniwersytetem im. Franko, na rynku i w okolicach teatru im. Dowżenki

Park im. Szczerbakowa wybrano na lokalizacje strefy kibica w Doniecku. Powierzchnia parku umożliwi 30 tys kibicom uczestnictwo w EURO poza stadionem. W centralnym punkcie parku utworzona zostanie specjalna konstrukcja na której umieści się ogromne telebimy.

W stolicy przewidziano najwiecej miejsca dla kibiców. Majdan Niepodległości będzie w stanie pomieścić miedzy 70 a 100 tys fanów pilki nożnej. Wedlug wstepych ustalen strefa kibica będzie ogrodzona 2,5 metrowym plotem, 9 wejsc, 7 wyjsc – wszystko dla bezpieczeństwa kibiców. Przewidziano także odpowiednie nagłośnienie jak i telebimy. Jak donosi organizator w Kijowie będą także specjalne strefy dla osb niepełnosprawnych, osobne strefy VIP oraz punkty gastronomiczne.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011