Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej17:36:38 2010-11-12

PZPN szkoli stewardów na Euro 2012

Stadion

Podczas Euro 2012 na stadionach Polsce i na Ukrainie pojawią się wyszkolone osoby pełniące obowiązki informacyjno – porządkowe. Ich obecność wymuszona jest regulaminem UEFA, który wskazuje na konieczność obsługi stadionowej na najwyższym poziomie.

PZPN idzie jednak krok na przód i kończy prace nad szkoleniami stewardów, których obecność na stadionach podczas spotkań ekstraklasy oraz I ligi reguluje uchwała z dnia 23 września. Dyrektor turnieju finałowego Euro 2012 uważa, że z nowym obowiązkiem powinny sobie poradzić prawie wszystkie polskie drużyny. Kiedy w 2002 roku podano wyśrubowane wymagania odnośnie obiektów sportowych wielu twierdziło, że nie każdy zespół poradzi sobie z modernizacją stadionów, jednak obawy były nieuzasadnione. Można więc powiedzieć, że wyszkolenie odpowiednich osób nie powinno stanowić większego problemu.

Zobacz także

Są już pierwsze efekty programu szkoleniowego przygotowanego przez PZPN, spółkę EURO 2012 Polska wraz we współpracą z UEFA i Europejskim Stowarzyszeniem Szefów Bezpieczeństwa na Stadionach Piłkarskich (ESSMA). We wrześniu odbyło się w Wielkiej Brytanii tygodniowe szkolenie wybranych osób tzw. supertrenerów. Wybrańcy mieli okazję podpatrywać stewardów stawianych za światowy wzór służb informacyjno- porządkowych, Arsenalu Londyn. Na obiekcie Arsenalu widać wzorowy porządek oraz spokój wśród kibiców, w przeciwieństwie do obiektu Milwall. Tam służby są zmuszone do interwencji, gdyż kibice nie należą do najspokojniejszych. Supertrenerzy mogli podpatrywać swoich kolegów w różnych warunkach, zobaczyć jak należy prawidłowo reagować.

Pięciu wyszkolonych supertrenerów już w zimie rozpocząć ma szkolenie trenerów wybranych przez kluby, natomiast Ci przeszkolą kandydatów na stewardów. Po całym cyklu szkoleń stewardzi zostana wpisani do bazy PZPN oraz otrzymają certyfikat przedstawiający uprawnienia w zakresie pomocy medycznej, bezpieczeństwa pożarowego jak i podstaw psychologii.

Miejmy nadzieję, że starania w kierunku obsługi informacyjno-porządkowej doceni UEFA, co pozwoli zatrzeć negatywne zdanie na temat polskich stewardów.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011