Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej20:23:43 2010-10-21

Polscy hotelarze na Euro 2012

Hotele na Euro 2012

Jak powszechnie wiadomo Euro 2012 organizowane przez Polskę i Ukrainę, będzie wspaniałą wizytówką dla obu krajów. Wiadomo również, iż turniej ten daje szanse na zarobek dla wielu branż m.in. branży hotelarskiej. W Poznaniu odbyła się specjalna konferencja: ,,Przygotowania do UEFA EURO 2012 ze szczególnym uwzględnieniem branży hotelarskiej”, która odbyła się wraz z Targami Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon”.

Prawdopodobna cena jaką przyjdzie zapłacić odwiedzającym trzy bądź czterogwiazdkowy hotel to mniej więcej 150-180 euro – jak twierdził na konferencji w Poznaniu koordynator ds. zakwaterowania Rafał Rosiejak pracujący dla spółki PL.2012. W swoim wykładzie starał się zwrócić uwagę, na wiele aspektów funkcjonowania branży hotelarskiej podczas turnieju. Przyznał także, iż wysokość dochodów uzyskanych przez hotele w dużym stopniu uzależnione będzie od ich właścicieli.

Zobacz także

W swoim wykładzie Rosiejak zwrócił także uwagę na przykład niewłaściwego podbijania cen przez właścicieli hoteli. Podczas odbywających się sześć lat temu mistrzostw Euro 2004 w portugalskim Faro cena noclegów zwiększyła się kilkakrotnie, co miało ogromny wpływ na wybór przez kibiców jako zakwaterowania, niedaleko położonej Sewilli, gdzie ceny nie uległy zmianie. Jest to sygnał alarmowy dla Wrocławia i Poznania aby nie odstraszyć potencjalnych klientów wysokimi cenami.

Podczas rozgrywanych meczów szacuje się, że obłożenie hoteli sięgnie 100-procent. Podczas turnieju w terminach pozameczowych spodziewane obłożenie ma wynieść 70 procent. Duża grupa kibiców przyleci wyłącznie aby zobaczyć mecz swojej reprezentacji, zwiedzić miasto po czym następnego dnia wrócić do swojego kraju. Mistrzostwa Euro 2012 to także szansa dla hotelarzy znajdującymi się poza miastami gospodarzy. Wielu kibiców aby obejrzeć mecz wybierze się autokarami oraz samochodami i ta grupa prawdopodobnie zostanie u nas dłużej jak jeden dzień.

W kwietniu tego roku ruszył projekt „Akademia Gościnności”, którego zadaniem jest organizowanie szkoleń w zakresie obsługi klienta. Projekt dofinansowany będzie przez środki z Unii Europejskiej, a w ramach akademii odbędzie się 140 szkoleń z których skorzysta 1600 osób – jak ocenia przedstawiciel spółki PL.2012.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011