Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej19:33:30 2010-10-21

Standard toalet na Euro 2012 – "Czysta Toaleta"

Toalety

Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP, ponad 70 procent respondentów twierdzi, że należy poprawić standard polskich toalet. Specjalną kampanie „Czysta Toaleta” w celu poprawienia standardu polskich toalet prowadzi firma CWS-boco, która prowadzi tzw. „Patrone Czystości”.

Patrole Czystości wizytowały toalety w sześciu polskich miastach-gospodarzach Euro 2012 w Polsce (Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i rezerwowych – Kraków, Chorzów). Łącznie wizytowanych było 400 toalet. Według firmy, potwierdzonej wynikami z odwiedzanych obiektów, z roku na rok standard toalet poprawia się. W tegorocznej edycji, test jakiemu poddawane były toalety zdało około 80 procent badanych obiektów.

Zobacz także

Prowadzone wizyty odbywają się w dwuosobowych zespołach ubranych w charakterystyczne białe uniformy. Odwiedzane były toalety na dworcach, lotniskach, restauracjach i innych miejscach publicznych dostępnych dla turystów przybywających na Euro 2012. Najwyższą oceną (100 ptk) mogą się cieszyć dwa obiekty spośród przebadanej grupy – jeden w Warszawie a drugi w Krakowie.

Spośród przebadanych miast to właśnie Kraków jest liderem, jeśli chodzi o poziom zadbania i standard toalet. Dotychczas w trzech edycjach akcji Kraków zdobył średnio 73 punkty. Nowością tegorocznej edycji była próba zbadania toalet w obiektach sportowych. Stadiony nowo wybudowane cieszą się wysokim standardem i zaspokajają potrzeby kibiców. Znacznie gorzej jest na stadionach starych, gdzie co piąty kibic deklarował niechęć do odwiedzin toalet.

Najmniejszy problem o standard toalet będzie na nowo budowanych stadionach na Euro 2012, który już w projekcie musiał spełniać wymogi narzucone przez UEFA. Odpowiednia musi być także liczba toalet, w tym przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Akcja prowadzona przez Patrole Czystości trwać będzie najprawdopodobniej do rozpoczęcia Euro 2012.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011