Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej23:07:46 2010-09-09

Problemy Portugalii – czy jest jeszcze nadzieja?

Agostinho Oliveira

Z niesamowitym pechem miała do czynienia reprezentacja Portugalii w ostatnich meczach eliminacyjnych do EURO 2012, które rozgrywane będzie na terenie Polski i Ukrainy. W zeszły piątek zaledwie zremisowali po dramatycznym pojedynku na własnym boisku z reprezentacją Cypru 4:4. We wtorek było jeszcze gorzej, ulegli oni sile reprezentacji Norwegii przegrywając 1:0, po nieszczęśliwym błędzie bramkarza.

Dwa spotkania za nimi a wynik w tabeli pokazuje zaledwie jeden punkt, co daje przedostatnie miejsce w grupie, tuż nad Islandią która przegrała oba swoje mecze. Zła jest także wizja na przyszłość, gdyż w następnym meczu za miesiąc przyjdzie im spotkać się z silną ostatnio reprezentacją Danii. Coraz bardziej realny jest scenariusz, w którym Portugalia nie kwalifikuje się do głównego turnieju.

Zobacz także

Dodatkowo poważny problem stanowi obecny selekcjoner Agostinho Oliveira, asystent zastępujący zawieszonego do lutego Carlosa Queiroza, za obrazę członków komisji antydopingowej. Jak podaje agencja Reuters został on oficjalnie zwolniony z funkcji trenera reprezentacji, o czym poinformował na konferencji prasowej prezes portugalskiej federacji Gilberto Madail. Dotychczas Oliveira nie spisuje się na swoim stanowisku, co widać po ostatnich dwóch meczach, w których prowadził reprezentację Portugalii.

Istnieje dużo potencjalnych kandydatów na miejsce selekcjonera Portugalii, najczęściej wymienia się Paulo Bento, który w latach 2005-09 był trenerem Stortingu Lizbony – zdobywcy Pucharu i Superpucharu Portugalii. Jest również szansa, iż selekcjonerem może zostać Hiszpan Luis Aragones – który poprowadził Hiszpanie w 2008 po tytuł mistrza Europy. Miesiąc temu federacja Portugalii prowadziła z Aragonesem rozmowy w tej sprawie, o decyzji mamy dowiedzieć się w najbliższym czasie.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011