Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej21:12:19 2010-08-28

Nowe lotnisko w Charkowie

Lotnisko Charków

W sobotę miało miejsce otwarcie nowego terminalu portu lotniczego w Charkowie. Jest to bardzo dobry przykład współpracy władz państwowych z sektorem prywatnym, jak podkreślił prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Martin Kallen z ramienia UEFA odpowiedzialny za EURO 2012 wskazał na fakt, iż nowoczesne lotnisko to ważny krok w kierunku organizacji Euro 2012.

Z pośród wszystkich planowanych inwestycji w transport lotniczy na Ukrainie terminal w Charkowie to pierwsza ukończona tego typu inwestycja. Planowo port lotniczy ma przyjmować 650 tys. pasażerów rocznie.

Zobacz także

Na uroczystym otwarciu terminalu gościł prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Według prezydenta inwestycja ta jest „wrotami na świat dla wschodniej Ukrainy”. Prezydent jest przekonany również, iż terminal ten jest symbolem rozwoju i przemian w kraju jak i współpracy władz państwowych z sektorem prywatnym.

Euro 2012 otwiera przed Ukrainą nowe możliwości – dodał Janukowycz, przyznając jednocześnie, iż jest jeszcze wiele do zrobienia w kierunku organizacji turnieju. Prezydent jest jednak przekonany, że wszelkie zobowiązania zostaną wypełnione i z powodzeniem rozegrane zostaną mistrzostwa Euro 2012.

W budowie terminalu w Charkowie nie zabrakło także polskiego akcentu. Firma z Kalisza zajmowała się wyposażeniem terminalu w ławki w salach przylotów i odlotów. Łącznie przez cztery dni zamontowano 610 siedzeń. Budowa terminalu w Charkowie warta 55 mln dolarów jest pierwszym etapem rekonstrukcji i przebudowy portu lotniczego. Trwa obecnie budowa pasa startowego, peronów, rewitalizacja budynku dworca, drogi kołowania i inne.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011