Euro 2012
Reprezentacje Euro 2012 Tabele Euro 2012 Terminarz i wyniki Euro 2012 Statystki Euro 2012 `

Aktualności Euro 2012 Faza Eliminacyjna Euro 2012 Stadiony Euro 2012 Historia Euro 2012 Inne

Euro 2012 - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej15:18:15 2010-08-28

Cztery polskie i cztery ukraińskie stadiony na Euro 2012

Logo

W czwartek szef piłkarskiej organizacji UEFA Michel Platini Szef UEFA wyraził swoje przekonanie, iż prace przygotowawcze do Euro 2012 przebiegają w dobrym tempie, a mecze turnieju odbędą się na czterech polskich i czterech ukraińskich stadionach.

Według Platiniego ewentualne wątpliwości mogą dotyczyć dwóch stadionów znajdujących się na Ukrainie. W październiku ma zostać ostatecznie ustalony terminarz rozgrywek jak zapewniał Platini.

Zobacz także

Po odbytych w kwietniu kontrolach przygotowań Platini wyznaczył dwa miesiące na nadrobienie zaległości dla organizatorów na Ukrainie. Jego zdaniem opóźnienia te w dużym stopniu wynikają z braku doświadczeń obu krajów w organizacji tak dużej imprezy.

W organizacji tego typu imprezy niezbędna będzie pomoc ekspertów delegowanych z UEFA. Platini zapowiedział podwojenie liczby ekspertów, którzy pomagaliby w decydującej fazie przygotowań. Jednocześnie wskazał, iż fachowcy z UEFA w całości opłaceni zostaną z kasy organizacji.

Martin Kallen odpowiedzialny za organizację EURO 2012 z UEFA wskazuje na wyraźny postęp, szczególnie jeśli chodzi o budowę stadionów. Arena w Gdańsku ukończona ma być na przełomie roku, w Poznaniu otwarcie stadionu będzie miało miejsce we wrześniu tego roku, w Warszawie otwarcie stadionu przewidziane jest na czerwiec 2011. Postęp dotyczy również budowy we Wrocławiu która była opóźniona ze względu na zmianę generalnego wykonawcy.

Na Ukrainie natomiast ukończony już został stadion w Doniecku, gotowy jest także Charków. W Kijowie modernizacja stadionu olimpijskiego ma się zakończyć w czerwcu 2011. We Lwowie nastąpił prawdziwy przełom, kiedy to w marcu oglądaliśmy wyłącznie fundamenty, teraz widać montowane już elementy trybun. Przewidywany termin dla tego stadionu to prawdopodobnie lato przyszłego roku.Polecamy

Newsletter

Podaj adres email:

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze filmy
Losowe filmy
Główne statystyki

Główne statystyki Euro 2012:
Liaczba spotkań: 31
Średnia liczba widzów na mecz: 46,457
Liczba drużyn: 16
Średnia liczba goli na mecz: 2,5
Najwięcej zdobytych bramek (reprezentacja): 10 - Niemcy
Najwięcej celnych strzałów (reprezentacja): 58 - Włosi
Najwięcej niecelnych strzałów: 47 - Włosi
Najwiecej bramek: Mario Balotelli, Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić – po 3
Najmłodszy zdobywca gola: Mario Balotelli (Włochy) – 21 lat, 311 dni
Najstarszy zdobywca gola: Andrij Szewczenko (Ukraina) – 35 lat, 256 dni
Najszybciej zdobyta bramka: Petr Jiracek 2:14
Najwięcej strzałów celnych: 13 - Mario Balotelli
Najwięcej strzałów niecelnych: 20 - Cristiano Ronaldo
Najwięcej żółtych kartek (reprezentacja): Włochy - 13
Żółte kartki - średnia na spotkanie: 3,90
Najwięcje Czerwone kartki - średnia na mecz 0,10
Najczęściej faulował: Mario Balotelli
Najczęściej faulowani: Alvaro Arbeloa

Mimo faktu, że Euro 2012 skończyło się dla Polaków porażką i klęską to jednak statystyki są naprawdę imponujące i warto nieco więcej na ich temat powiedzieć. Euro skończyło się i choć oczekiwaliśmy trochę innego wyniku to jednak i tak większość Polaków jest zadowolona, że mieli możliwość brać udział w takim doskonałym wydarzeniu, które to wszak oglądał cały świat. Statystyki, jakie Miały miejsce podczas Euro 2012 są bogate i bardzo zróżnicowane a to sprawia, że nie tylko teraz, ale nawet i po upływie wielu lat wielu kibiców piłki nożnej chętnie będzie do nich powracać. Powiedzmy, więc nieco więcej na temat Euro 2012 i wszystkich danych statystycznych, jakie miały miejsce na boisku oraz poza nim. Jedną z najważniejszych danych statystycznych jest fakt, że po raz pierwszy takie mistrzostwa zakończyły się bez żadnego remisu. Jest to niebywały fakt, który to nigdy wcześniej nie miał miejsca. Można nawet rzec, że jest to wydarzenie wyjątkowe, które godne jest upamiętnienia. Jednakże to nie koniec statystyk, jakie miały miejsce podczas Euro 2012 a dopiero początek. Całe Euro 2012 składało się z wielkiej ilości nieoczekiwanych zwrotów akcji, dlatego też mieliśmy do czynienia z niespodziewanymi sytuacjami na boisku, które to naprawdę godne są uwagi i zapamiętania. Przede wszystkim zasadniczą rolę podczas trwania Euro odegrali Posting, Ronaldo a także, a także Ibrahimivic. To właśnie ci, światowej sławy piłkarze strzelili decydujące gole, które to zadecydowały o zwycięstwie ich drużyn. Dziś mówi się o nich, że znajdują się na ekskluzywnej liście najlepszych a zarazem najdroższych piłkarzy na świecie i nie ma w tym nic dziwnego albowiem faktycznie ich umiejętności są bardzo duże. Oczywiście mówiąc o sukcesach oraz statystykach nie należy zapomnieć o drużynie Czeskiej. Rzadko, bowiem zdarza się, aby w sześć minut pierwszej połowy meczu można było zdobyć gola. To właśnie oni osiągnęli ten sukces a co za tym idzie zapewnili sobie na Euro, a także we wspomnieniach kibiców bardzo ważne miejsce. Dziś mówi się o nich, jako o wysokiej klasy piłkarzy na świecie i nic w tym dziwnego albowiem Euro było dla nich wielkim sukcesem.
Strona Główna - Kontakt - Mapa Strony - Reklama
© Copyright 2012-me.pl 2010 - 2011